باشگاه ورزشی زاکی مشهد (ویژه بانوان)

روشی برای چاقی و افزایش وزن

لاغری هم مانند چاقی معضلی است که غالبا در خانمها باعث مشکلاتی می گردد مطلب زیر را مطالعه فرمایید می تواند تا حدی دید مناسبی به شما در زمینه روش صحیح افزایش وزن و رسیدن به وزن ایده آل بدون عوارض کمک کند.

يكي از مشكلاتي كه گاها افراد با آن مواجه ميباشند وزن كم ميباشد. اين افراد معمولا داراي وزني كمتر از حد معمول ميباشند و به دنبال راهي جهت بهبود اين وضعيت هستند. نتايج تحقيقات علمي گشترده نشان داده است كه راههاي زيادي براي غلبه بر اين مشكل وجود دارد. برنامه هاي پيشرفته MFR  كه با توجه به بالاترين سطوح تحقيقات علوم تمرين و تغذيه ميباشند به شما ياري ميرساند تا در رسيدن به هدف موفق تر عمل نمائيد. اين برنامه ها بر اساس سه اصل تمرين‏ تغذيه و مكمل بنا نهاده شده است و با وارد نمودن كمترين اثر مخرب بالاترين ميزان راندمان را براي شما به بار مي آورند.

 

 

چاقی و افزایش وزن: راههاي زيادي امروزه براي تناسب اندام وجود دارد كه به كمك افراد مي شتابند. يكي از مشكلاتي كه گاها افراد با آن مواجه ميباشند وزن كم ميباشد. اين افراد معمولا داراي وزني كمتر از حد معمول ميباشند و به دنبال راهي جهت بهبود اين وضعيت هستند. نتايج تحقيقات علمي گشترده نشان داده است كه راههاي زيادي براي غلبه بر اين مشكل وجود دارد. برنامه هاي پيشرفته MFR  كه با توجه به بالاترين سطوح تحقيقات علوم تمرين و تغذيه ميباشند به شما ياري ميرساند تا در رسيدن به هدف موفق تر عمل نمائيد. اين برنامه ها بر اساس سه اصل تمرين‏ تغذيه و مكمل بنا نهاده شده است و با وارد نمودن كمترين اثر مخرب بالاترين ميزان راندمان را براي شما به بار مي آورند.

 

حال پيش از شروع لطفا وضعيت فعلي بدن خود را با محاسبه گر زير بررسي نمائيد و اگر شما نيز در مرز لاغري و يا پايين تر از آن قرار گرفته ايد ادامه اين برنامه را مطالعه فرمائيد.

 

اگر شما در مرز لاغري قرار گرفته ايد مجموعه موارد زير را در برنامه روز و مره خود بگنجانيد تا بتوانيد موثر تر ين نتيجه را دريافت نمائيد.

 

 

 

تمرين براي افزايش وزن:

 

خوب بخوابيد. بله اين اولين توصيه ما در بخش تمرين است. به همان اندازه كه تمرين براي شما مفيد از خوب خوابيدن هم براي چاق شدن موثر است. گاهي اين سوال پيش مي آيد كه چرا هم براي چاق شدن و هم براي لاغر شدن بايستي ورزش كرد. جواب اين سوال آسان ميباشد. شما با ورزش كردن مانع از چاقي مضر يا همان چاقي موضعي خواهيد شد. در واقع با ورزش كردن توام با برنامه افزايش وزن بدني خوش فرم تر خواهيد داشت. همچنين بايد عنوان شود كه ماهيت ورزشهاي افزايش وزن با ورزشهاي كاهش وزن متفاوت است.

 

ده دقيقه پياده روي روزانه باعث بهبود اشتها، كاهش فشار عصبي، كاهش چربي اطراف قلب و.... ميگردد.

 

در صورتي كه مانع پزشكي نداريد روزانه و به مدت حداقل 45 دقيقه به تمرينات با وزنه بپردازيد

 

تمرينات پيلاتيس و سوئيس بال براي خانمها در خانه باعث تناسب اندام ميشود يعني باعث چاق شدن لاغرها و لاغر شدن چاقها ميگردد.

 

تمرين خود را با برنامه انجام دهيد يعني اصل اضافه بار را بدان بيافزائيد.

 

در صورتي كه سطح تمرين شما افزوده شد بايد به همان نسبت انرژي دريافتي شما نيز افزايش يابد.

 

توصيه هاي رژيم چاقي و افزايش وزن:

 

روزانه حداقل سه وعده غذايي را به صورت كامل مصرف كنيد و توصيه ميشود حداقل دو ميان وعده در صبح و عصر داشته باشيد.

 

مواد پر چرب از جمه روغن زيتون، ماهي چرب، آواكادو، روغن بادام زميني را در برنامه غذايي خود بگنجانيد.

 

آب ميوه هاي متنوع مصرف نمائيد.

 

تن ماهي، گوشت بدون چربي، تخم مرغ، و ساير پروتئين ها را در برنامه غذايي خود بگنجانيد.

 

غذاي پر از هيدرات كربن از جمله سيب زميني سرخ شده را در برنامه غذايي خود بگنجانيد

 

روزانه سه بار موز و يا شير موز مصرف كنيد. مصرف روزانه شير را منظم نمائيد.

 

روزانه در جيب خود كشمش داشته باشيد و مصرف كنيد.

 

آب زياد مصرف كنيد

 

عسل را در صبحانه خود بگنجانيد.

 

مكمل ها و افزايش وزن:

 

امروزه مكملهاي زيادي وجود دارند كه به شما در گرفتن وزن كمك ميكنند. اين مكملها را در صورتي مصرف نمائيد كه پزشك شما منعيتي براي شما نداشته است. البته مكملهايي كه ما توصيه ميكنيم عموما بدون ضرر ميباشند.

 

پروتئين وي Whey  كه يك فراورده جانبي از كارخانجات پنير سازي ميباشد.

 

پروتئين گلوتامين

 

مكمل پرو مس Pro Mass

 

البته مكملهاي ديگري نيز وجود دارند كه به جهت استفاده در بدنسازي در بخش مربوطه بدان پرداخته شده است.

 
يادمان باشد خيلي از زمانها تيپ بدني ناشي از ژنتيك ما ميباشد و  برنامه هاي تمريني تحت تاثير آن اثر كند تري خواهند داشت ولي مطمئن باشيد در طول زمان و در صورتي كه صبر و استقامت داشته باشيد ميتوانيد به نتيجه برسيد

 

منبع: مجله علوم ورزشی (myfitroad)

 

باشگاه ورزشی زاکی مشهد ویژه بانوان با استفاده از مربیان بدن سازی حرفه ای به شما جهت افزایش وزن با ارائه تمرینهای مناسب و ارائه رژیم غذایی مناسب کمک می نماید و می تواند در زمان نسبتا مناسبی شما را به وزن ایده آلتان نزدیک نماید.