باشگاه ورزشی زاکی مشهد (ویژه بانوان)

٤ راه برای سرعت دادن به چربی سوزی

٤ راه برای سرعت دادن به چربی سوزی

۱. مصرف کالریتان را ۱۰ تا ۱۵٪ کاهش دهید
این یک فرمول ساده ست، کمتر بخورید؛ وزن کم میکنید!

اما باید حواستان را جمع کرده و در این کار افراط نکنید. زیاده روی در کاهش کالری مصرفی، می‌تواند سطح انرژی شما را کاهش داده و از باشگاه دورتان کند!

حتی از این هم بیشتر؛ کاهش زیاد مصرف کالری می‌تواند میزان سوخت و ساز بدن شما را نیز کند نماید. اما اگر در کاهش کالری مصرفی تان میانه رو باشید، بدن شما کالری کمی از غذاها دریافت خواهد کرد و مجبور خواهد شد تا از چربی بدنتان برای تامین انرژی استفاده کند.

۲. برخی از کربوهیدرات‌های پیچیده را با سبزیجات جایگزین کنید

مثلا بجای اینکه ۱ پیمانه برنج و ۲ کاسه کلم بروکلی بخورید، ۱ کاسه کلم بروکلی بهمراه نصف پیمانه برنج نوش جان کنید. سبزیجات،س معمولا کالری کمتری دارند، پس می‌توانید بدون اینکه گرسنگی بکشید، بیشتر بخورید و سقف کالری روزانه‌تان را هم رد نکنید.

۳. مصرف کالری روزانه‌تان را متنوع کنید

بیایید فرض کنیم انرژی مورد نیاز روزانه‌ی شما ۱۵۰۰ کالری است. دو راه پیش پای شماست. می‌توانید هر روز ۱۵۰۰ کالری مصرف کنید، یا اینکه می‌توانید در طول روزهای هفته ۱۳۰۰ کالری اما آخر هفته ۲۰۰۰ کالری بخورید! بدین ترتیب احساس یکنواختی نخواهید کرد و برای مدت زمان بیشتری می‌توانید راهتان را ادامه دهید.

اگر مصرف کالری روزانه‌تان را متنوع کنید، بدن شما به رژیم غذایی جدیدتان عادت نخواهد کرد، و سریع وزنتان کم خواهد شد.

۴. چربی‌های خوب بخورید

اکثر کسانی که رژیم هستند، از چربی دوری میکنند، البته، در نظر داشته باشید که ۱ گرم چربی بیشتر از ۱ گرم کربوهیدرات کالری دارد! در این مورد ما با دو مشکل روبرو هستیم:

مشکل اول: چربی برای شما خوب است! بعنوان مثال اسید چرب امگا۳ در بدن انسان ساخته نمی‌شود، اما برای تنظیم فعالیت بدن انسان لازم است، بهمین جهت باید آنرا از غذاها دریافت کرد. اگر مشکل کلسترول دارید باید سعی کنید چربی حیوانی را محدود کرده و به سراغ مصرف چربی‌هایی همچون روغن زیتون یا هسته انگور، آجیل‌ها، یا ماهی‌ها به غذاهایتان بروید.