باشگاه ورزشی زاکی مشهد (ویژه بانوان)

اسپینینگ چیست؟

آشنایی کلی با اسپینینگ

اسپینینگ ورزشی هوازی است که همراه با موزیک و یک دوچرخه از دهه ۸۰ میلادی در آمریکا آغاز شد و در ایران از سال ۸۶ بطور رسمی زیر نظر فدراسیون ایروبیکو آمادگی جسمانی فعالیت خود را آغاز کرد .
ورزشی هوازی است که به صورت اینتروال که علاوه بر بالا بردن سطح آمادگی جسمانی چربی سوزی بالایی نیز دارد .

در هر ۴۵ دقیقه حداقل ۶۰۰ کالری که با توجه به آمادگی جسمانی افراد متفاوت است .

با صرف کوتاهترین مدت بیشترین نتیجه مشاهده میشود .

اسپینینگ اسم مستعاری است که از اسپین آمده یعنی چرخیدن و معنای همان دوک نخ ریسی را ویدهد .

اسپینینگ یک برنامه منحصر به فرد با دوچرخه سالنی است که یک پدیده جهانی جدید و عالی برای تمرینات ورزشی شده است . 

اسپین در زبان انگلیسی به معنی چرخش و دوران است. این ورزش از دستگاه دوچرخه ثابتی که با آن ورزش می‌کنند، گرفته شده است. دوچرخه سواری ورزش فوق‌العاده‌ای است، ورزشی که به سن و سال شما کاری ندارد در عوض باعث تناسب اندام وخلاص شدنتان از چربی های اضافه می شود. عضلات تان را خوش فرم می کند، قلب را قوی کرده و سبب باز شدن ریه ها می شود و گذشته از همه اینها بسیار فرح بخش است.
اسپینینگ چیزی جز دوچرخه ثابت سالنی نیست؛ با اندکی تفاوت هر قسمت این دوچرخه قابلیت تنظیم با بدن فرد را داراست و دارای دنده مقاومت است که متناسب با مقاومت و قدرت بدنی شخص قابل تنظیم است.
در اسپینینگ پا زدن مداوم و همراه شدن حرکات دست و بالاتنه و با ریتم پا زدن سبب ترشح هورمون انکفالین اندروفین در مغز می شود و حالت سرخوشی و شادابی در شما ایجاد می کند و با ایجاد حالت تمرکز و شبیه سازی جاده، اوج هیجان و لذت را در پی می آورد. آیا دوچرخه سواری زیر باران را تجربه کرده اید؟ انجام این ورزش به طور گروهی از افسردگی جلوگیری می کند. هرچه فعالتر باشید کالری بیشتری می سوزانید، به تناسب اندام نزدیک تر می شوید و لذت بیشتری می برید.
یک دوچرخه، یک بطری آب و موزیک، کافیست تا شما را ساعتی از تمامی استرس ها و تنش های روزانه رها کرده و حس سبکبالی را در شما به وجود آورد؛
پس شروع کنید.